Дмитро Кірюхін: Нова держструктура замість користі принесла б мільйонні витрати

10.04.2017
????????????????????????????????????

«Відродження» не підтримало ідею влади щодо створення служби соціальних аудиторів. Нова держструктура реальної користі людям би не принесла, натомість призвела б до мільйонних витрат на її утримання, упевнений депутат Сумської облради Дмитро Кірюхін.

«В Уряді планувалося, що нові інспектори здійснюватимуть державний контроль у сфері надання соціальної підтримки. Структуру могли створити у 2018 році. До її складу мали увійти 550 представників: вони перевіряли б умови проживання громадян, які звертаються за соцдопомогою. На створення інспекції у держбюджеті передбачалося 50 млн гривень на рік (!).

Що за такі гроші б робили інспектори? Законопроектом пропонували дозволити обстеження житла при отриманні будь-якого виду соціальної підтримки — навіть пенсії. Але це суперечить статті 30 Конституції України, яка говорить про те, що «не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи інакше як за вмотивованим рішенням суду». Таке інспектування іде врозріз і зі стандартами Європейської конвенції з прав людини. Крім того, пенсія не може вважатися видом соціальної підтримки: це приватна власність особи, яка її отримує.

Усі ми розуміємо, що діяльність таких служб перш за все буде спрямована на скасування пільг та субсидій — тобто вестиме до зниження рівня соціального захисту громадян. Хоча люди сьогодні й так ледь виживають.

Подібні законопроекти влада видає сьогодні за реформи. Та жодні аудити не замінять системної реформи соцзахисту, яка має реально підвищити якість соціальних послуг в Україні та гарантувати ефективне використання бюджетних коштів», — наголосив Дмитро Кірюхін.

Депутатська група «Партія «Відродження» під час голосування у парламенті не підтримала створення служби соціальних аудиторів. Урядовий законопроект про забезпечення державного контролю при наданні послуг соціальної підтримки (№ 6159) не включили до порядку денного.