Дмитро Кірюхін: Уряд повинен визначитися, хто господар в Україні, – Кабмін чи Міжнародний валютний фонд?

24.10.2016
?????????????????????????????????????????????????????????

Кабмін мав зайняти державницьку позицію і не погоджуватися на вимоги Міжнародного валютного фонду, які суттєво знижують рівень соціальної захищеності українців. На цьому наголошує депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Дмитро Кірюхін.

«Зараз стало зрозуміло, чому український Уряд так довго приховував текст оновленого Меморандуму з МВФ. Адже там знову поставлені питання зменшення пільгових гарантій, соціальних стандартів, підняття пенсійного віку, закриття шкіл і лікарень і навіть питання продажу землі сільгосппризначення.

Зокрема, Уряд зобов’язався перед МВФ коригувати обсяги субсидій не в залежності від рівня доходів громадян, а в залежності від можливостей бюджету (!). Крім того – запровадити механізми щоквартального підвищення тарифів на газ, гарячу воду та опалення у разі збільшення витрат виробників і постачальників.

Оновлений меморандум передбачає і продовження пенсійної реформи, яка призведе до підвищення пенсійного віку та скорочення видатків на пенсійне забезпечення.

Наголошу, що депутатська група «Партія «Відродження» у Верховній Раді виступає категорично проти чергового підвищення пенсійного віку. Адже воно матиме дуже незначний вплив на погашення дефіциту Пенсійного фонду, не закриє економію цього бюджету, але викличе хвилю невдоволення українців, яким і так з кожним днем живеться не легше.

Уряд повинен визначитися: хто господар в Україні і хто має формувати бюджет 2017 року – Кабмін чи Міжнародний валютний фонд? А Президентові варто брати приклад у колеги із сусідньої Білорусі – Лукашенка: він назвав вимоги МВФ принизливими і відмовився їх підписувати, заявивши, що не має права робити з білорусів жебраків», – прокоментував Дмитро Кірюхін.