Голосування за введення воєнного стану показало, хто з депутатів представляє шоу-бізнес, а хто – парламентаризм, – Політолог

30.11.2018
94_tn

Голосування за введення воєнного стану в Україні розділило народних депутатів на представників шоу-бізнесу і прихильників правової логіки. Так прокоментував позачергове засідання Верховної Ради України 26 листопада політолог Андрій Золотарьов.

«День голосування в Раді залишив відкритим питання: чого в найвищому законодавчому органі більше – шоу-бізнесу чи парламентаризму? Оскільки шоу-бізнес передбачає передусім видовище і рейтингові бали виконавцям, а парламентаризм –послідовність і принциповість позиції», – пояснив Андрій Золотарьов.

Він уточнив, що шоу було влаштоване тими, хто встиг за час обговорення законопроекту про воєнний стан змінити свою позицію.

«Оскар за шоу в Раді, безумовно, належить Олегу Ляшку, який нависав над спікером парламенту Андрієм Парубієм, всіляко зображав невдоволення і протест. Але коли Порошенко поступився і заявив, що вибори не переносяться, Ляшко і ті, хто спочатку виступав проти запровадження воєнного стану, підтримали третій проект указу президента про ВС. Тобто насправді їх не цікавили проблеми, з якими неминуче зіткнуться люди внаслідок воєнного стану. Їх цікавило, будуть чи не будуть вибори, їх цікавила можливість ведення своєї президентської кампанії», – вважає політолог.

Водночас, за словами політолога, деякі фракції залишилися вірними своїй позиції як впродовж обговорення законопроекту в сесійній залі, так і під час голосування.

«Таку позицію зайняли фракції, які не підтримали введення воєнного стану. Наприклад, принциповість продемонструвала група «Відродження», яка в своїй переважній більшості не голосувала за цю президентську ініціативу. Бо «Відродження» від початку заявила, що необхідність воєнного стану обґрунтована лише в тому випадку, якщо він буде запроваджений у регіонах, прилеглих до акваторії Азовського моря і до району бойових дій. Лідер групи Віктор Бондар поставив справедливі запитання: що зміниться за 60 днів, чому воєнний стан не ввели після Іловайська і Дебальцевого? І своєї позиції «Відродження» не змінила», – підкреслив Андрій Золотарьов.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану. За відповідний  законопроект проголосували 276 депутатів.

Згідно з указом, воєнний стан запроваджений у 10 областях України з 14.00 26 листопада, а набуде чинності 28 листопада. Йдеться про території, розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. До переліку входять Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Воєнний стан триватиме 30 днів, тобто до 26 грудня.