Голова фракції «Відродження» у Сумській облраді посприяв виділенню коштів на лікування мешканки Краснопільщині від гепатиту С

18.06.2016
12038023_910386265695148_3188140481767564427_n

Голова фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Олександр Будник посприяв виділенню коштів на лікування від гепатиту С мешканці села Самотоївка, що на Краснопільщині.

З відповідним проханням до депутата звернулася родина дівчини, яка перебуває у скрутному фінансовому становищі та не в змозі оплатити дороге лікування.

«Сьогодні держава не виділяє коштів на потреби хворих гепатитом С. І це велика проблема, бо ним заражений кожен тридцятий українець, тобто 3% населення.

Через високу вартість противірусної терапії більшість громадян не мають можливості пройти її самостійно, що веде до сумних наслідків.

За державні кошти може лікуватися тільки незначна кількість хворих – ті, хто крім гепатиту С інфікований ВІЛ-інфекцією. В інших випадках медзаклади проводять лише симптоматичну терапію, яка не призводить до знищення вірусу.

Я вважаю, поки у державі не врегулюють це питання, ми, депутати всіх рівнів, маємо підтримувати таких громадян і спрямовувати на їхні потреби депутатські кошти, кошти місцевих бюджетів. Бо питання життя і здоров’я наших людей за пріоритетністю не можуть конкурувати з жодними іншими», — упевнений Олександр Будник.