Микола Березін ініціює створення робочої групи з перевірки використання міських коштів у сфері ЖКГ

10.11.2016
аорлл

Депутат Сумської обласної ради від Партії «Відродження» Микола Березін ініціює створення робочої групи з перевірки використання коштів, виділених з міського бюджету на утримання будинків і прибудинкових територій. Політик прагне перевірити фактичне виконання житлово-комунальних робіт за період з 2014 по 2016 роки.

«Уже минув рік, як у Сумах працює новий склад депутатського корпусу. А проблеми, які дійсно болючі для сумчан, не розглядаються. Жодне звернення, направлене мною до мерїї Сум з проханням надати інформацію про виконання житлово-комунальних заявок від городян, не отримало належного реагування», — зауважив Микола Березін.

Так, на запит до міського голови Олександра Лисенка, який депутат надіслав у серпні цього року, вкотре надійшла «відписка».

У листі, адресованому мерові, на 9 аркушах був викладений перелік конкретних проблем, переважно житлово-комунальних, які сумчани озвучували восени минулого року перед кандидатами на посаду міського голови Сум і кандидатами в депутати обласної та міської рад. Це були 315 заявок, які стосувалися ремонту доріг, підвалів, ліфтів, водомереж, видалення аварійних дерев та інших недоліків ЖКГ. З них лише по 50 об’єктах мерія надала відповідь про часткове виконання робіт. Причиною неуваги до інших заявок назвали відсутність коштів.

«Виникає питання – де тоді гроші, які мешканці сплачують за обслуговування житла? Адже жителі лише цих будинків (вказаних у моєму зверненні) на рік сплачують 15-18 млн гривень.

Ще цікавіші результати перевірки Державною фінінспекцією виконання житлово-комунальних робіт за міські кошти. У звіті за минулий рік вказано, що представники інспекції «не змогли провести зустрічні перевірки з рядом суб’єктів господарювання у зв´язку з їх відсутністю за адресами місцезнаходження та по інших причинах, що не дало можливості підтвердити взаєморозрахунки та виконання робіт (надання послуг) за кошти жителів на загальну суму 35,3 млн гривень». (!)

В акті зазначено й інші порушення щодо використання коштів. Можливо, така практика продовжується і сьогодні?», — наголошує Микола Березін.

Депутат вважає: до робочої групи з перевірки використання міських коштів мають увійти представники обласної та міської влади, прокуратури, поліції, СБУ, Держфінінспекції та громадськості.