Микола Березін: Не можна допустити, аби на землях Сумської області наживалися окремі особи або агрохолдинги

30.11.2017
sorada.gov.ua-1130-144818-04

Про це сьогодні заявив депутат фракції «Відродження» Микола Березін, проводячи засідання робочої групи облради з перевірки доцільності й ефективності використання сільськогосподарських земель.

Порядок денний включав нагальне питання експлуатації земель Буринського району. Нагадаємо, саме на Буринщині у липні цього року стався інцидент під час виїзного засідання робочої групи: невідомі особи, намагаючись завадити перевіркам, заблокували рух депутатів автівками, погрожували їм та облили зеленкою.

В обговоренні взяли участь представники головного управління Держгеокадастру в Сумській області, податківці, працівники Департаменту АПК облдержадміністрації. Інформація, яку вони зачитали, не дала відповіді на головні питання — про загальну кількість земель у районі, про те, скільки з них використовується під ріллею, пасовищами, сіножатями, яку орендну ставку сплачують сільсгопвиробники, скільки мають землі у користуванні тощо. Тому члени робочої групи наполягли на підготовці розгорнутих даних по 18 сільських радах.

«Ми не маємо права втрачати мільйони гривень надходжень у казну через неефективне використання сільськогосподарських земель Сумщини. Адже вони є одним з основних резервів наповнення обласного бюджету», — наголосив Микола Березін.

Уже на наступний тиждень робоча група призначила нове засідання, на якому продовжить розглядати тему законності використання держземель у Буринському районі.