Микола Березін: Щоб Сумщина розвивалася, треба ставити на керівні посади не “кумів”, а професіоналів

21.08.2016
зшзшз

Проблеми в Сумській обласній раді, пов’язані з відсутністю консолідованої роботи депутатського корпусу, розпочалися через те, що формування керівного складу облради проводилося в Києві за партійними домовленостями. Професіоналізм, кваліфікація і досвідченість при цьому не враховувалися, упевнений депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Микола Березін.

«Діючий склад Сумської облради формували за партійним принципом, не враховуючи найголовніше – чи мають призначені на посади люди відповідний досвід, кваліфікацію, зможуть вони працювати в облраді чи ні. Звідти й почалися проблеми, конфлікти та відсутність злагодженої роботи депутатського корпусу.

Якщо сьогодні проекзаменувати керівників, до речі не тільки в облраді, але й в інших місцевих органах влади, то виявиться, що лише відсотків 5 із них читали закон «Про місцеве самоврядування в Україні». Через це у нас нівелюється роль місцевих органів влади: усі ховаються за ширму – що нібито чогось не дозволяє закон.

По закону ж депутати відповідають за соціальний, економічний розвиток регіону, а значить облрада має право контролювати виконання тих рішень, які вона приймає, вносити конкретні зміни у діючі програми тощо. Цього немає ні в обласній, ні в багатьох міських та районних радах.

Так і виходить, що важливі для області питання не розглядаються. Я подавав кілька запитів: по індексу зростання цін на Сумщині, ускладненню демографічної ситуації, проблемі закриття шкіл тощо — бо необхідно негайно зупиняти ці негативні тенденції. Але жодна проблема так і не була розглянута.

Якщо хтось вдома хоче полагодити опалення – він не буде запрошувати людину з вулиці, яка має спеціальність лікаря або слюсаря, він буде шукати людину-професіонала. Тому якщо ми хочемо, щоб наша область працювала і розвивалася, — треба ставити на керівні посади не кумів-сватів та однопартійців, а людей-професіоналів, які зможуть правильно організувати роботу», — наголошує Микола Березін.