Микола Березін: В основі реформ повинна лежати модернізація галузей, але ніяк не економія на людях

16.09.2016
йцу

Якщо реформи в країні не приносять позитивного ефекту, у першу чергу – підняття рівня добробуту людей, то влада неправильно розуміє свою головну задачу. В основі реформ мають бути вдосконалення і модернізація галузей, але ж ніяк не економія на людях та утискання їхніх прав на повноцінне життя, переконаний депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Микола Березін.

«Реформи за своє суттю мають викорінювати негативні суспільні явища, які заважають країні розвиватися та піднімати рівень життя людей. У нас же реформи виглядають, як знущання над людьми.

Так, влада заявила, що з 1 вересня не буде фінансувати школи, в яких укомплектованість класів складає менше 20 чоловік. Тільки на Сумщині таких шкіл — більше 60%! Куди тепер ходитимуть діти, які навчалися у класах з 10-15 учнями? Чи створили на сьогодні для них повноцінні умови для навчання? Чи забезпечили підвезення до сусідніх шкіл або хоча б якісні дороги до них?

Питання освіти для таких учнів перекинули на місцеві бюджети. Хочете – фінансуйте малокомплектні школи, не хочете — закривайте. З фінансуванням училищ — схожа ситуація.

У той же час 25% ПДФО влада забрала в держбюджет. Такого ніколи не було! Питання — як фінансувати школи та училища на місцях, якщо останні доходи забирають у Київ?

Влада знайшла найпростіший вихід — економити та скорочувати, замість того, щоб подумати і провести реформи розумно, на користь людей і майбутнього України.

Сьогодні утискають навчальні заклади, далі справа дійде до лікарень та інших бюджетних установ… З таким підходом до керування країною завтра не тільки з сіл, але й з міст повиїжджає вся молодь. Хто тоді буде будувати країну?

…Кожна реформа повинна давати позитивний ефект – у першу чергу підняття добробуту людей. Якщо добробут гіршає – кому потрібні такі реформи? Хіба що самій владі», — наголосив Микола Березін.