Микола Березін: Замість простого розподілу бюджету владі час замислитись, як його заробити

13.09.2016
гн

Чиновники всіх рівнів сьогодні втратили розуміння головної складової поняття «бюджет». Замість роздумів над тим, як його наповнити, влада міст, районів та областей займається лише розподілом наявних грошей. Таку думку висловив депутат Сумської обласної ради від Партії «Відродження» Микола Березін.

«В усіх місцевих радах бюджет розглядається не в тому ракурсі. Є гроші — і їх просто ділять, вирішують, куди виділити «гривню» – туди чи сюди. Але не це треба робити – перш за все потрібно думати, як заробити цей бюджет.

А для цього треба аналізувати, які галузі економіки підтримати, а які, можливо, заново відбудовувати. Адже поняття «бюджет» – більш широке, ніж його звикли уявляти: це не тільки гроші, а й робочі місця, рівень життя наших людей, рівень зарплат, стан економіки.

Я бачу сьогодні загрозу масового закриття підприємств малого та середнього бізнесу. А майбутнє, я переконаний, — саме за ними. Зараз робочі місця скорочуються і колишні промислові гіганти, великі підприємства (у тому числі заводи Фрунзе, Хімпром, Насосенергомаш) вже не можуть наповнювати бюджет Сум та області у тому ж обсязі, що й раніше. Тому треба думати, як підтримати хоча б малий бізнес.

Увагу варто приділити складанню та прийняттю програми розвитку малого і середнього бізнесу. Без цих складових область не зможе далі працювати.

…Особисто я писав листи у профільні структури з проханням надати інформацію про малі підприємства Сум – їхню кількість, розташування, яка допомога їм надається. Але мені не дають такої відповіді. Тобто ніхто цим питанням сьогодні не займається. А це саме те питання, яким влада Сумщини має перейматися і вдень, і вночі, якщо не хоче остаточно втратити область», — упевнений Микола Березін.