Микола Березін: Запровадження рентної плати на вугілля – це передвісник нового підвищення тарифів

31.05.2016
ло

Рентну плату на вугілля в Україні хочуть запровадити скоріше для того, щоб знову підняти тарифи на опалення. У цьому впевнений депутат фракції «Відродження» у Сумській облраді Микола Березін.

“Нещодавно Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення підвищити тарифи на теплову енергію на 75-90%. Вона обґрунтовувала це тим, що Уряд підняв ціни на газ.

Але комісія не змогла пояснити, чому тарифи потрібно підвищити для всіх виробників тепла. Адже значна частина генеруючих компаній виробляє його не на газі, а на вугіллі — при цьому використовує природний газ у технологічних цілях і у незначних обсягах, що не дає підстави збільшувати ціни на тепло, навіть мінімально.

На моє переконання, НКРЕКП має намір ще підвищити тарифи, або принаймні вирівняти їх для виробників — і тих, що генерують теплову енергію на газу, і тих, хто виробляє її на вугіллі. Тим самим хочуть підняти тариф для всіх до рівня дорогого тепла, виробленого на природному газі, — тобто більше ніж на 100 % (як, наприклад, для «Київенерго» — на 105 %).

Таким же чином Уряд уже вирівняв вартість природного газу власного видобутку з ціною на імпортований газ, коли ввів ренту на видобуток природного газу», — наголосив Микола Березін.