Микола Березін звернувся до влади Сумщини з вимогою зупинити самозахват земель

17.08.2016
image-0-02-01-f179a82d0e078bf9a0fd5a6840e0bebe505d47ba4e9854ad978d0edb6cead603-V

Через відсутність контролю з боку влади Сумська область втрачає сільські території. Якщо це не зупинити – регіон буде нікому годувати, наголошує депутат Сумської обласної ради від Партії «Відродження» Микола Березін.

«Є важливі питання, а є питання завтрашнього дня. Для Сумщини такою проблемою є виживання сільських територій.

Сьогодні на цих територіях майже ніхто не залишився — лише працівники бюджетних організацій. Поголів’я худоби, свиней практично вирізано. Земля уходить невідомо куди і кому. Її просто забирають, невитребувані паї переоформляються. Відбувається по суті самозахват територій.

Прийде час і компанії, які сьогодні забирають наші землі, не будуть годувати область, використовуючи їх на свій розсуд. Сумщину можуть нагодувати лише фермерські господарства, особисті господарства і ті, якими керують місцеві люди, – а таких господарств залишилося 1-2 на район.

Уже сьогодні в супермаркетах області важко знайти сільгосппродукцію, вирощену на Сумщині. Усе везеться з інших областей чи закордону. Подібні перевірки спеціально створеною робочою групою я ініціював особисто: ні в супермаркетах, ні навіть у закладах освіти й медицини області ми не знайшли жодного фрукта чи овоча, вирощеного на сумській землі. Закупають усе чуже. І ми не знаємо, який склад тих продуктів, скільки гербіцидів туди влито, скільки домішок тощо.

Керівництву області сьогодні вкрай важливо приділити увагу сільському господарству, бо вже завтра ми можемо забути про цю важливу галузь життєдіяльності Сумщини і втратити найцінніше, що в нас є, — свої черноземи», — наголосив Микола Березін.