Олександр Саєнко: Мораторій на продаж сільськогосподарських земель – це простий популізм з боку Ради

28.11.2016
лоррп

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який Рада продовжила ще на рік, більше схожий на популістське рішення, ніж на бажання зберегти українські надра. У цьому впевнений голова фракції «Відродження» у Роменській міській раді Олександр Саєнко.

«Я думаю, цей мораторій — прості популістські дії: треба ж їм перед народом «загравати». Ці землі давно вже роздані в оренду, продані-перепродані. Оренда на 49 років – це що, не продаж? Продаж, але завуальований.

Замість мораторіїв треба вже давно встановити чіткі правила та вимоги до використання земель. Зокрема, якщо земля сільськогосподарського призначення, то будувати на ній нічого неможна – тільки вирощувати. Якщо ж за призначенням землю не використовують – забирати її назад, хто б не купив.

А так подовжувати мораторії та тягнути час, замість того, щоб пускати на землю реальних виробників-аграріїв, – це лише втрати для економіки.

Проблема в тому, що зараз у Раді багато людей, які ніколи не працювали, нічого не заробляли, жили на гранти, а тепер за всіх нас приймають закони. Вони просто не знають ціни грошам і тому, як вони заробляються. Для них головне – залишатися на слуху», – упевнений Олександр Саєнко.