Олександр Саєнко: Об’єднання громад має призвести до суттєвих змін на краще

03.12.2016
араоо

Об’єднання громад в Україні та на Сумщині зокрема, за умови розумного підходу до процедури, має призвести до суттєвих змін на краще. Принаймні про це свідчить досвід інших європейських країн, коментує голова фракції «Відродження» у Роменській міській раді Олександр Саєнко.

«Думаю, чим більше громади об’єднаються – тим менше буде начальників. Навіщо їх стільки зараз? Я працював у Польщі і знаю, що до 1999-го року там було 49 воєводств. Сьогодні їх 16 — і від цього Польща жити гірше не стала. А тільки краще.

Я взагалі — за виборні посади: щоб люди обирали і голову ОДА, і голову районних адміністрацій, і суддю, і обласного прокурора. Якщо раніше думав, що обранцям потрібен час дозріти на своїх посадах, то тепер бачу: треба навпаки щороку вибирати, аби довго не тримати у владі «зайвих» людей. Рано чи пізно всі ці популісти випливуть на поверхню і в політику підуть дійсно політики. І свідомість їх таким чином потроху почне зростати.

…Якщо продавець за місяць не навчився посміхатися покупцям — він уже не навчиться. Так і депутат: якщо за рік нічого не зробив — треба обирати іншого, бо за решту 4 роки він уже нічого і не зробить», — упевнений Олександр Саєнко.