Олександр Саєнко: Зарплати підвищувати повинна не влада, а ринкова економіка

18.11.2016
вапар

З 1 січня мінімальну зарплатню в Україні обіцяють підняти до 3200 гривень. Принаймні таку суму озвучив прем’єр Володимир Гройсман, додаючи, що вона відповідатиме мінімальному споживчому кошику.

Але навіть якщо підвищення відбудеться – гроші не дійдуть до людей, упевнений голова фракції «Відродження» у Роменській міськраді Олександр Саєнко.

«Я не знаю, де вони збираються брати кошти на підвищення зарплат, бо ні міністр фінансів, ні експерти не можуть чітко відповісти, звідки їх можна взяти. Але в будь-якому разі, думаю, ці гроші до людей не дійдуть.

Вони підуть у приватні компанії як оплата за електроенергію та газ, ціни на які підвищуватимуться щоквартально і для людей, і для виробників. Крім того, зростання зарплат обов’язково призведе до знецінення гривні та росту цін.

Влада вкотре продемонструвала свою звичку приймати спонтанні й необдумані рішення, які можуть швидко обернутися повним крахом для країни. Можна до безкінечності піднімати зарплати, потім ціни, тарифи, платити при цьому субсидії 70% населення. Але що буде з нашою гривнею та економікою?

Є такий вислів: ранок вечора мудріший, або з будь-якою думкою треба переспати. Мабуть, центральна влада прийняла таке неочікуване рішення вночі та не усвідомлює серйозності його наслідків.

Заробітну плату треба підвищувати, але не механічно. І підвищувати повинна не влада, а ринкова економіка», — наголосив Олександр Саєнко.