Представники Партії «Відродження» виявили шокуючі факти в роботі ТОВ «Сумитеплоенерго»

01.07.2016
_146124806965_146718974610

Готуючи судовий позов на Сумську міську раду щодо перегляду завищених тарифів на опалення та гарячу воду, представники Сумської обласної організації Партії «Відродження» виявили шокуючі факти!

Виявляється, протягом останніх двох років ТОВ «Сумитеплоенерго» з мовчазної згоди міської влади на 56% покривало свої витрати з ремонту та оновлення обладнання за рахунок населення. Ще 20% підприємство «забирало» у бюджетних організацій та інших споживачів і лише 24% – з власного прибутку (!).

Усі ці витрати закладалися у тариф та змушували городян платити за опалення і гарячу воду набагато більше. Таким чином так звані «інвестиції» підприємства в удосконалення теплопостачальної системи міста, про які гучно заявляли керівники міста у ЗМІ, – це лише завуальований збір з кожного мешканця Сум.

Так, згідно з Інвестиційною програмою ТОВ «Сумитеплоенерго» 2015 року сумчани лише за рік «інвестували» в модернізацію обладнання Сумської ТЕЦ 17,77 грн з кожної спожитої гкал теплової енергії (!). Більше того, на 2016 рік Інвестпрограма взагалі ще не затверджена міською радою, а плату із людей брали в повному обсязі.

Тепер стає зрозумілим, чому в Сумах найвищий тариф на тепло в Україні. Зокрема, вартість опалення з лічильником, встановлена «Сумитеплоенерго», на 15,6% вища за середню по Україні та в 7,2 рази вища за мінімальну (!). А вартість опалення без лічильника — на 19,6% вища за середню та в 8,2 рази — за мінімальну.

Із ціною на гарячу воду – схожа ситуація. У «Сумитеплоенерго» вона на 13 % вище за середню по Україні та в 4,4 рази вище за мінімальну.

Що говорити — сумські тарифи переплюнули навіть тарифи країн-сусідів. Наприклад, Білорусі. Попри те, що середньорічна температура повітря у Мінську на 0,7°С нижча, ніж у Сумах, норматив тепловитрат на 1 кв. м, закладений ТОВ «Сумитеплоенерго» у тариф без лічильника, на 31 % вищий. А 50 % сумчан не мають лічильників тепла і платять за опалення згідно з установленими нормативами — тобто суттєво переплачують.

Найбільше вражає те, що такі високі тарифи не гарантують сумчанам належної якості тепла. Як виявили перевірки, температурні режими ні по опаленню, ні по гарячій воді у домівках городян не витримувалися. Вода і батареї були переважно холоднішими від позначок, закладених у тариф. Хоча платіжки приходили вчасно і в повному обсязі.

Враховуючи ці та інші порушення, наші спеціалісти підрахували, що сумчани тільки за опалювальний сезон 2015-2016 років переплатили понад 55 млн грн (!). Зокрема, переплата за квартиру площею 50 кв. м орієнтовно становить 331,5 грн на місяць або 1989,3 грн за сезон!

Усі ці факти ще раз підтверджують, що ініціатива депутатів фракції «Відродження» у Сумській обласній раді щодо перегляду тарифів на тепло у Сумах є необхідним кроком для захисту городян від несправедливих цін на комунальні послуги.