Віктор Бондар: Погрози керівництва «Укрпошти» припинити доставку пенсій – це верх цинізму

14.11.2018
dndia7au74i5t3tlrecbvrby5gqmfw3a

Рішення керівництва «Укрпошти» з 1 січня 2019 року припинити доставку пенсій і закрити 5-7 тисяч відділень по всій країні – це ніщо інше, як шантаж 45% українських пенсіонерів. Про це заявив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар, коментуючи відповідні наміри «Укрпошти», які підприємство пояснює збитковістю послуги.

«Як можна ставити пенсіонерів перед фактом, що їм ніхто не доставлятиме пенсії? Схоже, нинішні керівники «Укрпошти» не розуміють, що керують не компанією Apple чи Amazon, а державним підприємством, яке, серед іншого, виконує важливу соціальну функцію, особливо в сільській місцевості. Припинити доставку пенсій та закрити відділення пошти означає не лише залишити мешканців сіл, особливо віддалених, без вчасно отриманих грошей, а й приректи їх на повну інформаційну ізоляцію», – вважає Віктор Бондар.

Bondar-e1446472883307

На думку політика, якщо чинне керівництво «Укрпошти» не розуміє всіх цих соціальних аспектів проблеми, Кабінет Міністрів повинен зробити висновки та провести кадрові зміни в підприємстві, щоб зберегти його та організувати якісно нову роботу пошти.

Він додав, що зробити підприємство прибутковим – завдання цілком реальне. «Ми так зробили, коли я був міністром транспорту. Тоді був чіткий план розвитку «Укрпошти», який пропонував реформувати держкомпанію та повністю відповідав європейській моделі. Так, як це зробила Німеччина, Польща, Чехія. Якби його дали реалізувати, сьогодні «Укрпошта» була б надзвичайно прибутковою організацією, з шаленою капіталізацією. Ми ще тоді планували запустити інтернет-торгівлю, послуги зі швидкої доставки посилок, зробити банківський сектор через відділення «Укрпошти», цільовий адресний продаж рекламної продукції та інші маркетингові рішення, які сьогодні фактично не використовуються. А вони могли б приносити прибуток», – зауважив народний депутат.

Утім, уряд таки відреагував на заяви «Укрпошти»: Державна аудиторська служба за 10 днів має з’ясувати, як підприємство формує ціну на доставку пенсій. Також в уряді пообіцяли переглянути рівень зарплат керівництва держкомпанії.