Юрій Чмирь: Учитель формує Людину-особистість

01.09.2016
10000

Шановні педагоги, дорогі діти, батьки!

Щиро вітаю вас із Днем Знань та початком нового навчального року!

1 вересня для мене завжди особливе родинне свято: учителем була моя бабуся, учителем працювала й найдорожча мені людина – мама. Добре пам’ятаю, як вони чесно служили своїй справі, як вкладали душу, віддавали сили, проявляли мудрість та терпіння у навчанні й вихованні учнів.

Сьогодні в молодій та незалежній державі роль педагога справедливо стала визначальною, адже замало бути народженим в Україні. Учитель формує Людину-особистість, вирощує майбутнє покоління українців-патріотів, захисників своєї держави. Тому найперше, що хочу сказати, безмежне «Дякую!» за вашу честь і гідність, за працю, яку, попри мізерні заробітки, ви, освітяни, щодень вкладаєте у становлення рідної країни.

Завдяки самовідданості вчителі близькі мені духом. Працюючи губернатором Сумщини, чи не найбільше соціально важливих проектів поталанило реалізувати саме з освітянами. У 2013-му під час традиційної серпневої конференції працівників освіти ми разом презентували програму перезавантаження: нові стандарти – нова школа. На той час у рамках проекту «Шкільний автобус» вдалося на 99,9% вирішити питання організованого підвозу дітей до школи (парк авто склав понад 250 одиниць).

1004773_481446891925184_1599703811_n 1016279_481446955258511_440309363_n

Сумщина стала першою в Україні за рівнем охоплення дітей позашкільною освітою та однією з лідерів за рівнем комп’ютерного й мультимедійного оснащення. Для кмітливих школярів було відкрито ряд комплексів малих академій наук учнівської молоді, а для спортивних – прокладено футбольні поля та встановлено спортмайданчики на шкільних подвір’ях. Не менш важливим стояло питання комфорту учнів: відкривалися шкільні їдальні, добудовувалися та ремонтувалися приміщення, за два роки вирішилася проблема забезпечення внутрішніми санвузлами…

Сподіваюся, попередній результат роботи нашої команди, кожного педагога зміцнив імідж навчальних закладів Сумщини, зробив життя дітей більш цікавим, фізично організованим та безпечним.

Любі школярі та студенти! Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Цінуйте кожну мить, учіться не задля оцінки, а задля розуму, мрійте й ніколи не зупиняйтеся на шляху досягнення життєвої мети. Вам визначати не лише особисту долю, а й долю України, усвідомлюйте власну відповідальність!

Шановні батьки! З особистого спілкування, ваших листів знаю, що зараз жити не легко. Навіть зібрати дитину до школи стало справжнім випробуванням для бюджету родини. Так не повинно бути! Вірю, попереду – кращі часи! Найцінніше, що дав Бог українським дітям, дітям Сумщини, – це розум, тому, переконаний, батьківський труд не залишиться марним, уже скоро ми пишатимемося нашими дітьми.

У новому навчальному році бажаю освітянам Сумщини головного: здоров’я та вдячних учнів! У житті – радості, у справах – мудрості, у душі – спокою, а в серці – любові. Хай вихованці Сумщини славлять область далеко за її межами і не забувають повертатися до батьківського дому!

З глибокою повагою Юрій ЧМИРЬ, голова Сумської обласної організації Партії «Відродження»