Юрій Чмирь представив Сумщину на міжнародній бізнес-виставці у Німеччині

25.10.2016
Юрій Чмирь представив Сумщину на міжнародній бізнес-виставці у Німеччині

З 19 по 23 жовтня екс-губернатор Сумщини, голова Сумської обласної організації Партії «Відродження» Юрій Чмирь представляв регіон у Німеччині. На міжнародній бізнес-виставці, у Дюссельдорфі, він провів перемовини зі світовими корпораціями щодо співпраці в агросфері.

«Глибоко переконаний, соціально-економічний успіх Сумщини прямо залежить від готовності інвесторів вкладати кошти у наш регіон. Розширення співпраці з бізнес-структурами Європи та залучення інвестицій – єдиний шлях до відкриття нових підприємств, створення робочих місць, стабільної виплати заробітних плат, наповнення бюджетів та розвитку територій, – коментує свій робочий візит Юрій Чмирь. – Необхідно шукати додаткові можливості, аби максимально вигідно презентувати перспективні промислові та аграрні зони, наявні комунікації та інфраструктуру Сумщини. У Дюссельдорфі я представляю проект, спрямований на переробку сільськогосподарської продукції. Моя мета – щоб надалі Сумська область займалася не лише вирощуванням, не була «сировинним придатком», а випускала готову якісну продукцію. Це дозволить розвинути переробну галузь, яка дасть зайнятість населенню».

Незважаючи на те, що за останні три роки динаміка залучення іноземних інвестицій значно зменшилася, презентуватися Сумщині є з чим. Свого часу одним із пріоритетних завдань області було створення сприятливого «інвестиційного клімату». У 2010 Сумщина першою на території України запровадила «єдине інвестиційне вікно» – європейський принцип двосторонніх відносин влади та бізнесу.

«Бізнес завжди працює там, де краще. Ми зняли всі обмеження дозвільних процедур – інвестори відгукнулися створенням нових масштабних проектів за рекордні терміни. Завдяки спрощеній системі старту бізнесу Сумщина стала магнітом для капіталовкладень», – зауважив екс-очільник області.

Говорячи мовою фактів, уже протягом 2011 року область залучила таку кількість прямих інвестицій, яку до цього отримала в сумі за останні 10 років. За принципом «єдиного інвестиційного вікна» було здійснено супровід відомих у світі компаній, зокрема ПАТ «Крафт Фудз Україна», ТОВ «Гуала Кложерс Україна», ТОВ «Керамейя», ТОВ «Кусум Фарм», ПАТ «Фармак»…

Юрій Чмирь акцентує: «У сучасних умовах Сумщина має певний синергетичний ефект, коли один успішний інвестор приводить ще кількох. Упевнений, ми просто зобов’язані використовувати закладений потенціал, бути максимально інтегрованими та відкритими».