Юрій Чмирь: Щоб реально підняти зарплату, потрібно завантажити роботою промислові підприємства

12.12.2016
Слайд1

В ефірі Соціального телебачення Сумщини (СТС) екс-губернатор, голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь прокоментував актуальне питання підвищення мінімальної зарплати вдвічі із січня 2017 року. Крім того, назвав першочергові кроки, які мають зробити чиновники, аби уникнути дефіциту бюджету і не допустити росту цін.

«За великим рахунком, розмір заробітної плати залежить від величини валового внутрішнього продукту. Коли у державі відбувається підвищення якихось виплат (а в даному випадку — мінімальної зарплати на всіх підприємствах, насамперед бюджетних), ці кошти мають забезпечуватися товарами, які виробляє держава, та послугами, що надаються в її межах. Саме тому слід переглянути питання ефективності виробництва, шукати нові можливості залучення інвестицій, збільшення попиту і споживання», — наголошує Юрій Чмирь.

Для цього, переконує екс-губернатор, було б доцільно діяти в рамках чіткого плану, який мають сформувати центральна та місцева виконавчі гілки влади у взаємодії.

«Якщо з 1 січня населення починає отримувати підвищену мінімальну платню, то уряд, відповідні міністерства та відомства, обласні адміністрації повинні гарантувати цифру «3200» реальним ростом економіки.

У першу чергу треба негайно завантажувати промислові підприємства державними замовленнями. Для сумчан нині надважливе питання величезного бюджетоутворюючого підприємства — Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання. Це об’єкт загальнодержавного значення, тому чиновники всіх рівнів мають проявити державницьку позицію: зробити все можливе, аби завантажити сумське підприємство», — підкреслив політик.

Юрій Чмирь також нагадав, що за часів його роботи як керівника Сумщини область мала Стратегію соціально-економічного розвитку на 5 років вперед. Вона базувалася на підтримці власного товаровиробника, залученні прямих інвестицій, підтримці агропромислового сектора та, як наслідок, фінансовому забезпеченні соціальної сфери.

«Наша команда працювала на результат. 2013-го Сумщина входила до трійки лідерів серед областей України за динамікою залучення в економіку іноземних інвестицій: створювалися робочі місця, відкривалися нові підприємства. А бюджетоутворюючі підприємства отримували замовлення, збільшуючи обсяги виробництва. Розвивалися сільські території, будувалися унікальні культурні та спортивні об’єкти.

Упевнений, за чотири роки Сумщина отримала багато позитивних ініціатив та конкретних результатів роботи, які підтримали люди», – резюмував екс-губернатор.