Юрій Чмирь: Влада повинна слухати свій народ, перш ніж сліпо виконувати вимоги МВФ

18.04.2017
арр

Уряду в першу чергу варто дослухатися до думки свого народу, а не сліпо виконувати умови МВФ у гонитві за черговим траншем. На цьому наголошує голова Сумської обласної організації Партії «Відродження» Юрій Чмирь.

«Даючи Україні кредит, МВФ нагадало про потребу негайно реформувати пенсійну систему. Зокрема – підвищити пенсійний вік.

Перш ніж приймати такі серйозні рішення, які торкнуться кожної родини, уряду необхідно цікавитися думкою народу. Потрібно детально обговорити всі пункти реформи, аби люди чітко розуміли, для чого вона і як наповнюватиметься пенсійний фонд. Лише тоді можна давати згоду на умову МВФ.

З людьми ж не радяться і нічого не пояснюють — усе робиться поспіхом: уже в травні проект пенсійної реформи планують винести на розгляд Верховної Ради.

Україна іде на такий непродуманий і ризикований крок лише заради траншу. Але куди підуть отримані кошти? Максимум на покриття боргових зобов’язань держави. А повинні йти на створення нових підприємств, робочих місць, відновлення економіки. Інакше яка користь українцям від цих «допомог» — коли поліпшень люди не відчувають, а виконання вимог МВФ лише збільшує соціальну напругу», — наголошує Юрій Чмирь.