Юрій Меєрович: “Відродження” наполягає на відновленні справедливих соцгарантій чорнобильцям

14.04.2017
meyerovich

Депутати «Відродження» обурені ставленням влади до ліквідаторів і постраждалих у результаті аварії на ЧАЕС. Спікер Парламенту Андрій Парубій не вніс до порядку денного поточного пленарного тижня законопроект № 6292, спрямований на повернення цій категорії людей гарантованої державної допомоги.

Але представники «Відродження» наполягатимуть і надалі, аби їхня ініціатива була підтримана, повідомив депутат Сумської обласної ради Юрій Меєрович.

«Серед нас сьогодні живуть люди, яких без перебільшення можна назвати Героями України, але про яких влада чомусь забула. Це ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС. Усі ми знаємо, який жах вони перенесли і чим жертвували, щоб врятувати нас і наших дітей. Відновити справедливі соціальні гарантії чорнобильцям – це найменше, що може і повинна зробити держава. У таких питаннях не потрібно зважати на політичні уподобання і щось комусь доводити. Просто треба підтримати людей, які 100-відсотково цього заслужили.

Законопроектом № 6292, розробленим депутатською групою «Партія «Відродження», пропонується відновити мінімальні гарантовані розміри пенсії чорнобильцям, додаткові пенсії за нанесення шкоди здоров’ю, компенсацію вартості продуктів, забезпечення санаторно-курортними путівками або їх грошовий еквівалент, зняти обмеження з пенсій для працюючих пенсіонерів-чорнобильців, а також доповнити список видів палива, вартість якого частково компенсується державою», – повідомив Юрій Меєрович.

Нардепи «Відродження» повторно ініціюють розгляд законопроекту на черговому пленарному тижні та наполягатимуть на відновленні соціальних гарантій чорнобильцям. «Адже це питання стосується 1,9 мільйона українців, які мають статус ліквідаторів та постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи. З них – понад 108 тис. інвалідів і понад 418 тис. постраждалих дітей», — додав Юрій Меєрович.